• BIST 75.638
  • Altın 99,727
  • Dolar 2,9245
  • Euro 3,0965
  • İstanbul 11 °C

Eşref Kolçak: Yapımcılar Bizimle Çalışmıyor

Eşref Kolçak: Yapımcılar Bizimle Çalışmıyor
Türk Sineması’nın dev çınarlarından Eşref Kolçak, "Yapımcılar nedense bizimle çalışmıyor" dedi.

Fatih Belediyesi, Yeşilçam’ın yıldızlarını ağırlamaya devam ediyor. Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Yeşilçam Yıldızları” söyleyişisinin bu ayki konuğu Türk Sineması’nın dev çınarlarından Eşref Kolçak oldu. Kolçak, bir ömre sığdırdığı sinema maceralarını Fatihlilerle paylaştı. Moderatörlüğünü yine Türk Sineması’nın efsane isimlerinden Engin Çağlar’ın yaptığı söyleşide Kolçak’ın filmlerinden oluşan slayt gösterimi yayınlandı.

Yapımcıların Yeşilçam oyuncularını projelerinde oynatmak istemediklerini belirten Eşref Kolçak, “Türk Sineması’nı seyirciye sevdiren 3-5 kişi kaldık. Ama ne yazık ki o kişiler ya cesaret edemiyor, ya da yapmak istemiyorlar. Anadolu’da insanlar bana 'Neden eskisi gibi çalışmıyorsunuz?' diye soruyorlar. Ama hakikat bu. Yapımcılar nedense bizimle çalışmıyor. Ama ömrümüz yeterse önümüzdeki yıllarda bir şeyler yapacağız. Sayın Kültür Bakanımız da bizimle, Türk Sineması’yla ilgilenmeye başladı. Umarım güzel şeyler olur” diye konuştu.

Çalıştıkları dönemde seyircilerinin sevgisinden başka bir şey kazanmadıklarını dile getiren Kolçak, “O dönemde bir tek şeyden şikayetçiydik. Paramızı alamıyorduk. Biz çok güzel çalıştık. En önemlisi de seyircilerimize saygı ve sevgiyi eksik etmedik. Güle güle oynadık, sadece sizi kazandık. Ne yatırımcılardan, ne de devletten bir şey görmedik” dedi.

Kolçak, ayrıca yeni dönem oyunculardan Gökçe Bahadır ile Kenan İmirzalıoğlu’nu beğendiğini söyledi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 haberimport.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim