• BIST 74.998
  • Altın 100,637
  • Dolar 2,9185
  • Euro 3,0985
  • İstanbul 17 °C

Osmangazi'de Meslek Edindirme Kursları Başlıyor

Osmangazide Meslek Edindirme Kursları Başlıyor
Bursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin ücretsiz düzenlediği Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK), 15 Ekim’de başlıyor.

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin ücretsiz düzenlediği Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK), 15 Ekim’de başlıyor. Bu yıl 30 branşta, 65 eğitici öğretmen ile gerçekleştirilecek kurslara 2 bin 600 kişi başvuruda bulundu.

        İlki 2009 yılında düzenlenen kurslarda, bugüne kadar 15 bine yakın kişi meslek sahibi olurken, başarılı olan kursiyerler, eğitim gördükleri branşlarda iş sahibi olma imkanına kavuştu. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda açılan kurslara bu yıl 2 bin 600 kişi başvuru yaptı. En çok talep ise İngilizce, Diksiyon, Keman, Gitar, Ney, Bağlama ve Bilişim Teknolojileri kurslarına oldu.

        Osmangazi Belediyesi’nin oluşturduğu İş-Kur Masası işbirliği ile başarılı kursiyerlerin iş bulma imkanına da kavuştuğu kurslar bu yıl, Akpınar Kültür Merkezi, Emek Kültür Merkezi, Ördekli Kültür Merkezi, Seyyid Usül Kültür Merkezi, Haraççıoğlu Sosyal Tesisleri, Gökdere Kültür Merkezi, Demirtaş Hizmet Binası, Bağlarbaşı Hizmet Binası, Altınova Hizmet Binası, Panayır Hizmet Binası, Namık Kemal Hizmet Binası ve Yasemin Park Konutları’nda düzenlenecek.

        Tekstil-Konfeksiyon ve enstrüman gibi uzun soluklu kurslar dışında, ortalama eğitim süresinin 2.5 ay olduğu kurslarda, bu yıl 65 eğitici öğretmen görev yapacak. 15 Ekim tarihinde başlayacak kurslarda İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Bağlama, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayarlı Muhasebe, Dekoratif Ahşap Süsleme, Dekoratif Ev Aksesuarları, Diksiyon, Drama, Ebru Sanatı, Elde Kurdele İşi, El Sanatları, Ev Mefruşatı, Flografi, Geleneksel El Nakışları, Gitar, Giyim Üretim Teknolojileri, Halk Oyunları, Keman, Ney, Resim, Tel Kırma, Tezhip, Tığ Şiş Örgü, Tiyatro, Basit Nakış İğne Teknikleri, Boyutlu Boyama ve Okuma Yazma branşları yer alıyor.


CİHAN

Osmangazi'de meslek edindirme kursları başlıyor

Osmangazi'de meslek edindirme kursları başlıyor

Osmangazi'de meslek edindirme kursları başlıyor

Osmangazi'de meslek edindirme kursları başlıyor

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 haberimport.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim